Karlovy Vary

Ať už přijíždíte do Karlových Varů jako lázeňský pacient nebo tu chcete jen pár dní relaxovat a nasávat atmosféru města, nudit se rozhodně nebudete. Možností, jak trávit volný čas, je tu celá řada. Záleží jen na vás, zda dáte přednost aktivnímu sportování, poznávání městských památek, kulturním zážitkům nebo okolní přírodě.

Už jen samotná procházka lázeňským centrem je opravdu mimořádným zážitkem. Vznešená secesní architektura vás přenese zpět v čase do doby, kdy se po ulicích proháněli koně s kočáry a dámy v okouzlujících róbách korzovali ulicemi zavěšené do gentlemanů ve fracích. Mezi největší chloubu Karlových Varů patří například Mlýnská kolonáda, budova Městského divadla nebo kostel sv. Máří Magdaleny. Celé město jako na dlani uvidíte třeba ze slavné rozhledny Diana, kam se můžete nechat vyvézt lanovkou nebo dojít příjemnou procházkou lázeňskými lesy.

Aktivně založeným sportovcům doporučujeme navštívit osmnáctijamkové golfové hřiště, které Karlovy Vary proslavilo daleko za českými hranicemi. Na hřišti je vám mimo jiné k dispozici cvičná louka a půjčovna golfových holí, ručních i elektro vozíků. Fanouškům tenisu nabízejí Karlovy Vary šestnáct antukových kurtů, další možností je jezdectví nebo rybaření. Rádi vám zajistíme profesionální výuku golfu či tenisu, výlet na ryby nebo projížďku v koňském sedle.

Dáváte-li přednost kulturním zážitkům, nenechte si ujít návštěvu již zmiňovaného Městského divadla. Bohatý repertoár zahrnuje divadelní představení, opery i koncerty. Dalším naším tipem je Galerie umění, kde můžete vidět sochy a obrazy předních českých autorů. Historii města Karlovy Vary i vývoj lázeňství vám přiblíží expozice karlovarského muzea, mezi další oblíbené turistické cíle pak patří Muzeum Mozer a Jan Becher Muzeum. V prvně jmenovaném můžete obdivovat zručnost talentovaných českých sklářů, druhé vás zasvětí do tajemství slavného místního likéru.